Fagott

Fagott (itaalia keeles fagotto) on kahekordse lesthuuliku ehk trostiga C-puupuhkpill, mis koosneb viiest osast: saapast, kahest säärest, lehtrist ja essist – viimase külge kinnitatakse trost. Klapisüsteem koosneb peamiselt kangidest, kusjuures vasaku pöidla teeninduspiirkonda jääb 9–12 kangi-hooba ja lukusti.

Kokkupandud fagott on 134 cm kõrge, toru kogupikkus on 254 cm.

Nimetus pärineb itaalia keelest: 'fagotto' = "haokubu".

Fagott arenes välja 16. sajandil leiutatud dulcianist, millel oli 8 auku ja 2 kangi.

Fagotipartiid kirjutatakse peamiselt bassi- ja tenorivõtmes. Instrument on kasutatav nii orkestri- kui ka sooloopillina, kuid kuna originaal-soolorepertuaari võrreldes teiste instrumentidega on vähe, kohandatakse fagotile näiteks klarnetikontserte.

Tabasalu Muusikakool

Tabasalu Muusikakool on asutatud 1986. aastal. Käesoleval hetkel õpib meil pilliosakonnas 105 õpilast, kunstiosakonnas 20 õpilast, ettevalmistusklassis 20 õpilast.

Vastavalt Harku Vallavolikogu 25.02.2010 määrusele nr 5 on Tabasalu Muusikakooli õppemaksu suurus seotud alampalgaga, mis tähendab, et õppemaksu suurus alates 1. jaanuarist järgmine: pilliõppes ja erialatundidega ettevalmistusklassis: 70.50 (15% alampalgast) kunstiõppes, loovusõppes ja erialatundideta ettevalmistusklassis: 37.60 (8% alampalgast)