Jalgpall

Jalgpall on ala, mis ei vaja väga tutvustamist, olles maailma kõige populaarsemaks sportmänguks.

Jalgpall on sportlik pallimäng, milles kahe 11-liikmelise võistkonna eesmärk on toimetada jalgpall vastase väravasse.

Üldjuhul on keelatud mängida palli käega, kuid erandina on see lubatud väravavahile. Võidab kõige rohkem väravaid löönud võistkond. Olenevalt võistluse formaadist võib kohtumine lõppeda ka viigiga.

Kuigi jalgpall mänguna sai alguse 2–3 aastat eKr Hiinas, siis kaasaegne jalgpall kujunes välja 19. sajandi teisel poolel Briti saartel. Hiljem korduvalt uuendatud mängureeglitele pani 1863. aastal aluse Inglismaa jalgpalliliit. Jalgpall on tänaseks üks harrastatumaid spordialasid maailmas, sellega tegeles 2006. aasta uuringu kohaselt umbkaudu 270 miljonit inimest.

Jalgpall Tabasalus

Jalgpalliklubi Tabasalu on Harku valla esindusklubi ja valla suurim spordiklubi. Tegemist on nn rahvaklubiga. Klubi omanikeks on klubi tegevliikmed, kes enamik kõik on lapsevanemad. Jalgpalliklubi Tabasalu on 23.novembril 2012 asutatud rahva klubi, mis on oma struktuurilt Eestis ainulaadne.

Klubis töötab 12 treenerit, kellest 6 omab vähemalt UEFA B treeneri litsentsi. Klubis treenis 2018 sügisel ca 350 koolilast ja ca 100 lasteaialast. Jalgpallikooli noorte treeningruppe on 17, millest 3 tüdrukute gruppi. Lasteaialaste gruppe on kokku 5.

Liitumine

JK Tabasalu kodulehekülg
kontaktmeil