Käsipall

Käsipall ehk väravpall on võistkondlik pallimäng. Võistkonda kuulub kuusteist mängijat, kus platsil võib viibida korraga 7 mängijat (6 väljakumängijat ja üks väravavaht).

Mäng kulgeb nii, et mängijad liiguvad väljakul üksteisele palli söötes ja vahepeal väljakule põrgatades.

Et mängu käigus on suhteliselt palju füüsilisi kontakte vastasvõistkonna mängijatega, siis määratakse ka karistusi liiga ohtliku mängu eest.

Käsipalli loojaks peetakse taanlast Holger Nielsenit, kes Ordrupi reaalkooli õpetajana mängis 1898. aastal õpilastega mängu, mida nimetas käsipalliks. Juba kuus aastat varem mängiti Tšehhoslovakkias kooliinspektor Josef Klenkeri koostatud sportmängu, mis sarnanes käsipalliga.

1928. aastal asutati Rahvusvaheline Käsipalliföderatsioon (International Amateur Handball Federation, IAHF), 1946. aastal anti talle nimeks International Handball Federation (IHF). Praegu on alaliidul 150 liikmesriiki.

Esimesed meeste MM-võistlused nii suures kui ka väikeses käsipallis peeti 1938. aastal.

Alast Tabasalus

Tabasalus tegutsevad U10 ja U15 (2004-2006 vahemikus sündinud) vanuseastme tüdrukute treeninggrupid. Treeninguid juhendab Merit Moro merit@hctallinn.ee

Alates 2021/2022 õppeaastast valmib lisaks olemasolevale ka uus ja väga moodne suur spordisaal, kus tänastel kasvandikel tekib võimalus kuni 500 pealise kodupubliku ees U11, U 13, U15 ja U17 liigas võistlustulle astuda.

Liitumine

Kodulehekülg: https://hctallinn.ee
Treeningule registreerimiseks: https://hctallinn.ee/registreeru-treeningutele