Kitarr

Kitarr on noorte hulgas üks populaarsemaid ja levinumaid pille. Tänu oma kaunile kõlale, kompaktsusele ja mugavusele on võimalik kitarri mängida ja kasutada väga erinevates situatsioonides alates lõkkeõhtust kuni kontserdisaalini ja loomulikult ei ole võimalik ette kujutada popmuusikat ja bändimaailma ilma kitarrimänguta. Kitarriperekond on äärmiselt mitmekesine ja selles leidub väga lai valik instrumente ja muusikastiile, millest igaüks, kes seda pilli armastab, leiab kindlasti omale sobiva.

Kitarrimängu õppimist tuleks alustada klassikalisest kitarrist, millest saab aluse muusika, harmoonia ja instrumendi tundmine, mis on vundamendiks muusika ja pillimängu mõistmisel. Klassikalist kitarri saab õppida Tabasalu Muusikakoolis ja klassikalise kitarrimängu all tuleks mõista siin eelkõige traditsioonilist kuuekeelset nailonkeeltega kitarri, mis on 19.sajandil välja töötatud Hispaania pillimeistri Torrese poolt. Niisiis õpime me pillimängu klassikalisel instrumendil, kuid muusika, mida me mängime ja õpime, ei ole piiritletud klassitsismiga, mida sageli üks-ühele seostatakse klassikalise kitarriga. Meie muusikaspektris on teosed alates renessansist, barokist kuni tänapäevani välja, kaasa arvatud ka pop- ja rockmuusika.

Tabasalu Muusikakooli kitarriklassis on võimalik osaleda meie muusikakooli kontsertidel, väljasõitudel, ansamblites ja projektides teiste muusikakoolidega. Mis saab olla toredam, kui musitseerimine koos oma sõpradega.

Tule ja õpi kitarrimängu!