Korvpall

Korvpall on üks maailma populaarsemaid meeskonnaspordi alasid olles jalgpalli järel maailmas harrastajate ja publikunumbrite poolest maailmas teiseks spordialaks.

Korvpalli leiutas 1891 Springfieldis (USA) kohaliku ülikooli kehalise kasvatuse õpetaja James Naismith. Aastal 1892 peeti seal ka esimene ametlik võistlus, mis lõppes 1 : 0. Ainukese korvi viskas William R. Chase.

USAst levis korvpall sportmänguna Aasiasse, hiljem Euroopasse, Lõuna-Ameerikasse ja mujale. 19. sajandi lõpus sai alguse elukutseliste korvpall.

Korvpalli mängitakse kahe võistkonna vahel. Võistkond koosneb kuni 10 mängijast (enam kui kolme mängulise turniiri korral 12), kellest 5 on korraga platsil. Teised mängijad on vajalikul hetkel vahetamiseks ja istuvad võistkonnaalas mänguväljaku kõrval. Vahetuste arv ei ole piiratud. Mängu alustatakse keskringist hüppepalliga, mille järel võistkonnad püüavad erinevaid kombinatsioone ja isiklikke oskuseid kasutades visata palli vastase korvi. Palli hetkel mitte valdav võistkond aga püüab palliga võistkonda takistada. Palliga liikuv mängija peab palli põrgatama. Palli võib üksteisele sööta ja veeretada, iga mängija võib visata korvile.

Ala harrastamine Tabasalus

2013 aastast spordiklubiga Rim ühinenud Tabasalu Palliklubi on tänaseks osaks TTÜ korvpallikoolist. Treeningud toimuvad Tabasalu Ühisgümnaasiumi spordisaalis ning treeninguid juhendavad EOK III taseme treenerid Milvert Vaaks ja Sulev Särekanno.

Kontaktid

Kodulehekülg: www.rim.ee
Kontakt: milvert.vaaks@kiili.edu.ee, sulev.sarekanno@tyg.edu.ee