Löökpillid

Tabasalu muusikakoolis õpetatakse löökpille alates 2002. aastast. Erialatundides tegeletakse peamiselt ksülofoni-, vibrafoni-, väikese trummi-, trummikomplekti- ja noodiõppega. Hilisemad väljundid õppes , rakendamaks omandatud teadmisi, on musitseerimine orkestris, bändides, soolo artistina või erinevates teistes koosseisudes.

Trummikomplekt on tänapäevase kuju omandanud 20. sajandi alguses ning on õpilaste seas kõige populaarsem, millel end arendada üritatakse. Sellega kaasneb väikese trummi õpe, mis on osa trummikomplektist. Sellega treenitakse noodist lugemist, tehnikat, musikaalsust ja pulkade kontrolli.

Häälestuvatest pillidest on võimalik õppida Tabasalus ksülofoni ja vibrafoni. Ksülofon on pärit Aasiast, trapetsi kujuline ning koosneb puitplaatidest, mille iga plaat on häälestatud erinevale kõrgusele (analoogne klaveri klaviatuuriga). See on populaarne soolopill ja kasutatakse klassikalises muusikas.

Vibrafoni ehitus ja mõte on sarnane. Puitplaadid on asendatud metallplaatidega ning plaadid on natukene suuremad. Nende all asuvad toruresonaatorid ja sees metallkettad, mida saab elektriga pöörlema panna. See tekitab unikaalset võnkuvat heli olenevalt valitud pöörlemiskiirusest. Enamjaolt kasutatakse seda pilli džäss muusikastiilis.

Löökpille on hea ja kasulik õppida, sest see on oskus terveks eluks ning õpe kestab õpilase tahte korral terve elu. Löökpillide mängimine arendab motoorseid oskuseid ja koordinatsiooni. Lisaks on õppimisprotsess lapse jaoks lõbus. Sellest tingituna hakkab keha tootma endorfiini, mis on „õnnehormoon“ ning tõstab lapse üldist tuju ja vähendab kehas stressi hulka. Selle pilli mängimine nõuab ka ajult tavapärasest teistsugust lähenemist ning aitab sellega tõsta enda efektiivsust, võimekust. Pilliõppe lõppeesmärgiks on musitseerida ja mitte ainult üksi, vaid teistega koos. Luues sõprussuhteid ja täiustades enda sotsialiseerumisoskuseid. Ei tasu unustada ka, et heade löökpillimängijate järgi on alati kõrge nõudlus, mis võib hilisemas elus luua huvitavaid karjääri võimalusi.