Mõttemängud

Mõttemängud on tõhus kooliväline hobi, millega tegelemine on paljude matemaatikaõpetajate sõnul parandanud õpilaste edasijõudmist reaalainetes märgatavalt. 

Mõttemängude ringis tegeletakse rendžu, gomoku ja teiste mõttemängudega. Rendžu on iidne Jaapani ja Hiina mõttemäng, mille lihtsama variandi gomoku ehk viis nuppu ritta võib kergesti ära õppida juba 6-7aastane laps.

Kaks mängijat panevad 15 X 15 lauale kordamööda musti ja valgeid nuppe ning võidab see, kes esimesena moodustab viisiku, st viiest nupust koosneva katkematu rea. Rendžu ja gomoku sobivad väga hästi loogilise mõtlemise arendamiseks nii lapsele kui ka täiskasvanule. Infot rendžu ja gomoku kohta leiab ka www.renju.ee

ja kui on soovi internetis mängida, siis on toredad kohad www.vint.ee ja www.playok.com.  Mõttemängude juhendajaks on Brenet Rahumägi, kes on tegelenud mõttespordiga 10 aastat Tallinna huvikeskuses "Kullo". Ta on saavutanud noorte maailmameistrivõistlustel rendžus hõbemedali ning esindanud Eesti rendžukoondist võistlustel Lõuna-Koreas ja Taiwanis. 

Huviring sobib õpilastele alates 1. klassist.

Registreerimine

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee