Parkour

Parkour on spordiala, kus läbitakse ümbritsevas keskonnas paiknevaid takistusi võimalikult kiirelt ja efektiivselt. Parkouri harrastamine nõuab seega väga suurt füüsilist kui ka vaimset pingutust. Treeningus õpime erinevaid tehnikaid nii parkourist kui ka freerunnist, mille omandamine arendab jõudu, osavust, koordinatsiooni ja keha tunnetust. Lisaks arendab treening ka loovat mõtlemist, kuna iga takistus ja olukord on erinevad. Treeningutes saab koormuse kogu keha ning on seetõttu väga hea mitmekülgselt füüsiliste võimete arendamiseks. Samuti ei puudu treeningust ka erinevad mängud ning väljakutsed!

Alast Tabasalus

Parkouri treeningud toimuvad, Tabasalu Spordikompleksi sulgpallisaalis, kahes vanusegrupis (1.-4. klass ja 5.-9. klass), üks kord nädalas. Noorema vanusegrupi treening on 60 min ja vanema grupi treening 90 min. 

Juhendaja Imre Liivak avastas parkouri 2008 aastal. Parkouri treenereid sellel ajal Eestis veel ei olnud, mistõttu tuli ise välja nuputada, mida ja kuidas õppida, mis omakorda tekitas huvi ka treeneriameti vastu. Pärast bakalaureuse kraadi omandamist kehakultuuris, asus õppima aastaks Taani spordikooli. Sealt edasi kogus treeneri kogemusi Kanadas ja Uus-Meremaal. Nüüd on tagasi Eestis, et välismaal omandatut noortele edasi anda!

Registreerimine

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee