Robootika- ja programmeerimisring

Robootika on võimalusterohke huviala, mis arendab ruumilist, loovat ja tehnilist mõtlemist ning õpetab tegevusi läbi mõtlema ja planeerima. Programmeerimine ei ole sugugi igav koodikirjutamine, vaid läbi erinevate mängude saab sellest lõbus ja haarav tegevus. 

Nooremate laste grupp on mõeldud 1.-4. klassi õpilastele. Tundides õpitakse Ozobote tundma. Need on pisikesed värvide järgi liikuvad robotid, mis liiguvad paberile tõmmatud joonte järgi ja arvutisse sisestatud

programmide abil. Lisaks õpitakse programmeerima Scratchis. See on visuaalne programmeerimiskeel, mida on lastel lihtne selgeks õppida. Tulemusena pannakse erinevad tegelased liikuma ja tehakse ise valmis arvutimäng. 

Ringis tutvutakse veel mitmete erinevate hariduslike robotitega: mBot, CodeBug, Moss, Cubroid, Sphero jm.  Vanemasse gruppi on oodatud õpilased alates 4. klassist. Õpitakse Arduino platvormil C programmeerimiskeelt ja Raspberry Pi abil tundma Python programmeerimiskeelt. Eesmärgiks on kasutada erinevaid riistvaravahendeid (näiteks led lambid, erinevad andurid, mootorid jms.) ning selle käigus omandada lisaks programmeerimisoskusele ka teadmised robotite ehitamiseks. 

Ringi viib läbi Ringa Rooteman, kellel on pikaajaline kogemus programmeerijana. Lisaks on ta osa võtnud erinevatest robootikaga seotud koolitustest ja ehitanud ise valmis väiksemaid roboteid ja prototüüpe Arduino platvormil. Ringa on juhendanud robootika- ja programmeerimise huviringi Tabasalu Ühisgümnaasiumis.

Registreerimine

Registreerumisvorm

Lähema info saamiseks palume kirjutada aadressile info@huviringid.ee